Тема . Театр у
нас в гостях
Мета: закріпити знання
про значення слів: театр, актор, глядач, сцена і ввести їх у активний словник
учнів; формувати навички правильної поведінки у громадських місцях; виховувати
дисциплінованість, пунктуальність, толерантність; розвивати здібності дітей до
акторської діяльності, творче мислення, уяву.
Обладнання : ілюстрації, відеоролик « Різновиди театру», іграшки
Обладнання : ілюстрації, відеоролик « Різновиди театру», іграшки
Хід заняття
І. Організація
учнів до роботи на занятті.
На сьогоднішньому занятті пропоную
вирушити у цікаву мандрівку. На нас чекає багато цікавого. Тож сідайте тихенько і слухайте уважно.
ІІ.
Оголошення теми заняття.
- Оскільки сьогодні 27 березня – День
театру, то сьогодні ми з вами поговоримо про театр, про цей чарівний світ казки
та краси і правила поведінки в ньому,
ІІІ.
Основна частина.
1.
Розповідь з елементами бесіди.
- Що означає слово «театр» ?
( Музична заставка, зображення амфітеатру.
На віялі тези про театр.)
- У давні часи в Греції збиралися глядачі.
Сиділи вони на схилах пагорбів і дивилися виставу.
Це місце видовищ і назвали театром. Одним із стародавніх театрів є амфітеатр. Вміщає він від 14 тис до 17 тис глядачів. Акустика була така якісна, що навіть якщо хтось з глядачів шелестів листком у передньому ряду, то було чути в кінці театру. Таке чудове звучання завдячує майстерності архітекторів.
Це місце видовищ і назвали театром. Одним із стародавніх театрів є амфітеатр. Вміщає він від 14 тис до 17 тис глядачів. Акустика була така якісна, що навіть якщо хтось з глядачів шелестів листком у передньому ряду, то було чути в кінці театру. Таке чудове звучання завдячує майстерності архітекторів.
Людей, що виступали в ньому, - акторами.
Вони мали взуття на товстих дерев’яних підошвах ( контурнах ). Взував їх актор
і ставав вищим, урочистішим, ніби величним, недосяжним. Достатньо змінити
голос, рух тіла міміку обличчя – і ось ви вже не дівчатка і хлопчики, а герої
казок і вистав. Це складна і дуже цікава професія. Можливо, в майбутньому ім’я
одного із вас буде прикрашати афішу театру.
Зараз театри - це великі будови, в яких
прекрасні зали для виступу акторів.
- Що закладено в основі слова театр ? (актори, сцена, глядачі)
- Що закладено в основі слова театр ? (актори, сцена, глядачі)
-
Театр неможливий без акторів, сцени та глядачів, але є компоненти які
підсилюють, надають більшої виразності кожній виставі - музика, декорації, костюми, реквізити.
- Діти, хто з вас був у театрі ?
- Я сподіваюсь, що багато з вс захочуть відвідати театр.
- Як впливає театральна вистава на глядача ?
( Дозволяє пережити певні емоції, збагачує духовний світ
2. Вправа « Похід в театр»
- Діти, хто з вас був у театрі ?
- Я сподіваюсь, що багато з вс захочуть відвідати театр.
- Як впливає театральна вистава на глядача ?
( Дозволяє пережити певні емоції, збагачує духовний світ
2. Вправа « Похід в театр»
- І так, уявіть собі, що ви дуже хочете
відвідати театр, театральну виставу. Що нам потрібно зробити спершу? ( вибрати
виставу, яку будемо дивитися0
- Так, а що нам допоможе зробити вірний вибір ? (ЗМІ,вибір вистави яка буде цікавою і буде відповідати нашому віку)
- Перечисліть театри, які підходять до вашої вікової категорії.( ТЮГ, ляльковий, сатири і гумору)
- Отже, ми вибрали виставу, що будемо робити далі ? (обговорити з батьками)
- після обговорення з батьками, якщо батьки погодилися і схвалили вашу ініціативу, що потрібно робити ? ( придбати квитки на виставу)
- Так, саме за до помогою квитка ми можемо потрапити до театру. Слід пам*ятати, що прийшовши в театр, потрібно знімати верхній одяг ( плащі, куртки) і здавати його в гардероб. В обмін ви отримаєте номерок, який засвідчує,що ви залишили в гардеробі свої речі. Не можна викидати чи губити номерок, адже без нього вам не повернуть ваш одяг.
- Перед початком вистави лунають 3 дзвінки, що попереджають про швидкий початок вистави. Потрібно зайняти місце до 3 дзвінка, оскільки після нього глядачів не пропускають в зал.
- На кожному квитку є ряд і місце, яке ви повинні зайняти.
Вправа «Пройди до свого місця»
- Уявіть собі, що ви маєте квиток. Але прийшли пізніше ніж ваші сусіди у ряду. Як пройти тоді до свого місця ?
( Діти розігрують ситуацію, доходячи до висновку, що йти до інших глядачів треба обличчям)
- Так, а що нам допоможе зробити вірний вибір ? (ЗМІ,вибір вистави яка буде цікавою і буде відповідати нашому віку)
- Перечисліть театри, які підходять до вашої вікової категорії.( ТЮГ, ляльковий, сатири і гумору)
- Отже, ми вибрали виставу, що будемо робити далі ? (обговорити з батьками)
- після обговорення з батьками, якщо батьки погодилися і схвалили вашу ініціативу, що потрібно робити ? ( придбати квитки на виставу)
- Так, саме за до помогою квитка ми можемо потрапити до театру. Слід пам*ятати, що прийшовши в театр, потрібно знімати верхній одяг ( плащі, куртки) і здавати його в гардероб. В обмін ви отримаєте номерок, який засвідчує,що ви залишили в гардеробі свої речі. Не можна викидати чи губити номерок, адже без нього вам не повернуть ваш одяг.
- Перед початком вистави лунають 3 дзвінки, що попереджають про швидкий початок вистави. Потрібно зайняти місце до 3 дзвінка, оскільки після нього глядачів не пропускають в зал.
- На кожному квитку є ряд і місце, яке ви повинні зайняти.
Вправа «Пройди до свого місця»
- Уявіть собі, що ви маєте квиток. Але прийшли пізніше ніж ваші сусіди у ряду. Як пройти тоді до свого місця ?
( Діти розігрують ситуацію, доходячи до висновку, що йти до інших глядачів треба обличчям)
- А як правильно поводитися під час
вистави?
(
Діти пригадують правила поведінки під час вистави.)
3. Розминка «Австралійський дощ»
- Діти, як ви знаєте є компоненти які підсилюють, надають більшої виразності кожній виставі - музика, декорації, костюми, реквізити. Важливим елементом є музика. Багато кропіткої праці вкладено в те, щоб відтворити музичний запис у театрі. Дуже важко відтворити музику й в житті. Але актори мають дивовижні таланти і вони можуть творити дива. А ми спробуємо відчути себе акторами і відтворити звук такого природного явища,як дощ.
Австралійський дощ
В Австралії піднявся вітер (ведучий тре долонями)
- Починає крапати дощ (клацання пальцями)
- Дощ посилюється (почергове плескання долонями)
- Починається справжня злива (пальцями по парті)
-а ось град, справжня буря (тупіт ногами)
- Але що це? Буря стихає (плескання по парті)
- дощ стихає (плескання долонями)
- Рідкі краплі падають на землю (клацання пальцями)
- Тихий шелест вітру(потирання долонь)
СОНЦЕ (руки догори)
4. Вправа «Знайди помилку»
Задача 1. Якщо ваші місця всередині ряду, не поспішайте займати їх, нехай спочатку сядуть інші. Зате потім, коли ви будете проходити, їм доведеться встати. Це, як зарядка,— корисно для здоров'я.(Відповіді дітей.)
Задача 2. Як тільки ви улаштувалися на місці, починайте плескати у долоні. Адже просто несправедливо, що ви вже готові, а виставу не починають.(Відповіді дітей.)
Задача 3. Не забудьте: вам з товаришем не так вже часто доводиться посидіти поруч дві години. Використовуйте цю можливість, щоб розповісти новини й обговорити всі складні питання. Одне погано: доводиться іноді напружувати голосові зв'язки, тому що заважає музика або репліки акторів.
(Відповіді дітей.)
Задача 4. Пам'ятайте, що довго зберігати нерухомість дуже шкідливо для організму. Тому побільше рухайтеся: повертайтеся, нахиляйтеся, упирайтеся ногами в спинку стільця і скидайте руки сусіда з підлокітників.
(Відповіді дітей.)
Задача 5. Купіть в буфеті шоколад, але відразу не їжте його. Йдіть у зал і голосно шарудіть фольгою, розгорніть тільки тоді, коли співак або скрипаль вийде на сцену. Знаєте, як приємно їсти шоколад і цукерки під музику!
(Відповіді дітей.)
Задача 6. Не будьте егоїстами. Якщо вам відомий зміст спектаклю, треба швидко розповісти найголовніше сусідам. (Відповіді дітей.)
- Діти, ви добре знаєте правила поведінки в театрі і я сподіваюсь сумлінно їх виконуєте.
- Після чемного перегляду вистави заключним етапом є обговорення вистави. Коли ви ділитесь своїми враженнями, почуттями, переживаннями.
5.Сократівська бесіда про різновиди театрів
- Чому часто ми надаємо перевагу телевізору, а не театру ?
( Бо ми можемо нікуди не виходити і дивитися те, що нам забажається)
- Так, але варто зауважити, що у театрі ми можемо відчути емоції наживо, побачити і сприйняти те, що екран телевізора не здатен передати чи можливо навіть взяти участь у виставі.
- Які види театрів ви знаєте ?
- Є дуже багато різновидів театрів, на будь-який смак. Наприклад :
ТЮГ
ляльковий театр – де головні ролі виконують ляльки, яких озвучують актори;(іграшки)
пальчиковий театр – театр, де головні ролі виконують іграшки на пальцях актора (відео +іграшки).
піскова анімація – різновид вистави, де за допомогою піску створюють певні картини, зображення, які плавно змінюються одині за одними (відео)
театр тіней – різновид театру, де головним компонентом є тінь, облич акторів не видно, а лише обриси їхніх тіл (відео)
світловий театр – де за допомогою світла створюють різноманітні виступи і вистави
- Що об’єднує всі ці види театрів ?
(Завдяки різним засобам глядачам доноситься певна інформація)
6. Вправа « Юні актори»
- А зараз, спробуємо уявити себе акторами і передати образ, а ваші товариші спробують відгадати
сонце, хмаринка, вітер, дощ, квіточка, яка розпускається, пташка, яка зустрічає весну, маріонетка, голе осіннє дерево, свіжо вижатий лимон, пакетик чаю У кипятку,людина яка випадково вдарила себе молотком,стоматолог, що вириває зуб, людину, яка не се мішок коштовностей,кота, що гріється на сонечку,штангіста,пінгвіна
3. Розминка «Австралійський дощ»
- Діти, як ви знаєте є компоненти які підсилюють, надають більшої виразності кожній виставі - музика, декорації, костюми, реквізити. Важливим елементом є музика. Багато кропіткої праці вкладено в те, щоб відтворити музичний запис у театрі. Дуже важко відтворити музику й в житті. Але актори мають дивовижні таланти і вони можуть творити дива. А ми спробуємо відчути себе акторами і відтворити звук такого природного явища,як дощ.
Австралійський дощ
В Австралії піднявся вітер (ведучий тре долонями)
- Починає крапати дощ (клацання пальцями)
- Дощ посилюється (почергове плескання долонями)
- Починається справжня злива (пальцями по парті)
-а ось град, справжня буря (тупіт ногами)
- Але що це? Буря стихає (плескання по парті)
- дощ стихає (плескання долонями)
- Рідкі краплі падають на землю (клацання пальцями)
- Тихий шелест вітру(потирання долонь)
СОНЦЕ (руки догори)
4. Вправа «Знайди помилку»
Задача 1. Якщо ваші місця всередині ряду, не поспішайте займати їх, нехай спочатку сядуть інші. Зате потім, коли ви будете проходити, їм доведеться встати. Це, як зарядка,— корисно для здоров'я.(Відповіді дітей.)
Задача 2. Як тільки ви улаштувалися на місці, починайте плескати у долоні. Адже просто несправедливо, що ви вже готові, а виставу не починають.(Відповіді дітей.)
Задача 3. Не забудьте: вам з товаришем не так вже часто доводиться посидіти поруч дві години. Використовуйте цю можливість, щоб розповісти новини й обговорити всі складні питання. Одне погано: доводиться іноді напружувати голосові зв'язки, тому що заважає музика або репліки акторів.
(Відповіді дітей.)
Задача 4. Пам'ятайте, що довго зберігати нерухомість дуже шкідливо для організму. Тому побільше рухайтеся: повертайтеся, нахиляйтеся, упирайтеся ногами в спинку стільця і скидайте руки сусіда з підлокітників.
(Відповіді дітей.)
Задача 5. Купіть в буфеті шоколад, але відразу не їжте його. Йдіть у зал і голосно шарудіть фольгою, розгорніть тільки тоді, коли співак або скрипаль вийде на сцену. Знаєте, як приємно їсти шоколад і цукерки під музику!
(Відповіді дітей.)
Задача 6. Не будьте егоїстами. Якщо вам відомий зміст спектаклю, треба швидко розповісти найголовніше сусідам. (Відповіді дітей.)
- Діти, ви добре знаєте правила поведінки в театрі і я сподіваюсь сумлінно їх виконуєте.
- Після чемного перегляду вистави заключним етапом є обговорення вистави. Коли ви ділитесь своїми враженнями, почуттями, переживаннями.
5.Сократівська бесіда про різновиди театрів
- Чому часто ми надаємо перевагу телевізору, а не театру ?
( Бо ми можемо нікуди не виходити і дивитися те, що нам забажається)
- Так, але варто зауважити, що у театрі ми можемо відчути емоції наживо, побачити і сприйняти те, що екран телевізора не здатен передати чи можливо навіть взяти участь у виставі.
- Які види театрів ви знаєте ?
- Є дуже багато різновидів театрів, на будь-який смак. Наприклад :
ТЮГ
ляльковий театр – де головні ролі виконують ляльки, яких озвучують актори;(іграшки)
пальчиковий театр – театр, де головні ролі виконують іграшки на пальцях актора (відео +іграшки).
піскова анімація – різновид вистави, де за допомогою піску створюють певні картини, зображення, які плавно змінюються одині за одними (відео)
театр тіней – різновид театру, де головним компонентом є тінь, облич акторів не видно, а лише обриси їхніх тіл (відео)
світловий театр – де за допомогою світла створюють різноманітні виступи і вистави
- Що об’єднує всі ці види театрів ?
(Завдяки різним засобам глядачам доноситься певна інформація)
6. Вправа « Юні актори»
- А зараз, спробуємо уявити себе акторами і передати образ, а ваші товариші спробують відгадати
сонце, хмаринка, вітер, дощ, квіточка, яка розпускається, пташка, яка зустрічає весну, маріонетка, голе осіннє дерево, свіжо вижатий лимон, пакетик чаю У кипятку,людина яка випадково вдарила себе молотком,стоматолог, що вириває зуб, людину, яка не се мішок коштовностей,кота, що гріється на сонечку,штангіста,пінгвіна
У. Заключна частина
1. Слухання і обговорення вірша «Яких правил не знає Нетреб’як»
1. Слухання і обговорення вірша «Яких правил не знає Нетреб’як»
- Зараз послухайте і дайте відповідь, «яких
правил не знає Нетреб’як».
У
кіно пішов наш клас.
Там
лузали ми насіння
І
розкидали лушпиння.
«Тут були маленькі свині» -
Кажуть,
мабуть, не про нас.
У
театр пішов наш клас.
Увірвались
ми до зали,
Де
попало посідали.
«Побували тут вандали!» -
Кажуть,
певно не про нас.
Не
ведуть нікуди нас.
В
школі сидимо давно,
Мовчки
дивимось в вікно.
Не
нахваляться на нас:
«От так діти! От так клас!»
(Обговорення
прослуханого, повторення правил поведінки у громадських місцях. )
2.
Бесіда – висновок
1) У які й країні виник перший театр?
2)Як він називався?
3)Що означає слово «театр»?
4)Як правильно проходити повз глядачів-сусідів у твоєму ряду?
5)Скільки дзвінків лунає перед початком вистави?
6)Коли можна обмінятися враженнями про побачене?
7)Які різновиди театру ви запам’ятали?
8)Чи хотіли б ви потрапити на театральну виставу?
1) У які й країні виник перший театр?
2)Як він називався?
3)Що означає слово «театр»?
4)Як правильно проходити повз глядачів-сусідів у твоєму ряду?
5)Скільки дзвінків лунає перед початком вистави?
6)Коли можна обмінятися враженнями про побачене?
7)Які різновиди театру ви запам’ятали?
8)Чи хотіли б ви потрапити на театральну виставу?
Немає коментарів:
Дописати коментар