неділя, 19 лютого 2017 р.

конспект уроку з природознаства на тему " що треба знати про природу. Жива і нежива природа" 1 клас

Тема.  Що треба знати про природу.  Жива і нежива природа.
Мета: зацікавити учнів запитаннями, що стосуються знайомих ї
           предметів і явищ; дати уявлення про тіла живої на неживої
           природи; розвивати міркування та образне мислення;
           виховувати почуття колективізму та любов до природи.
Обладнання: зображення, мікрофон, зелені і коричневі кружечки.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку
І.   Організаційний класу до уроку.
1. Привітання.
                    - Сядьте, дітки, ви тихенько.
                    Та послухайте гарненько.
                    Про живе та неживе,
                    Що оточує мене.
2. Вправа «Метеоролог».
- Дітки існують такі люди, які спостерігають за погодою і прогнозують її. Такі люди називаються метеорологами. Тепер разом повторимо. (метеоролог)
- І зараз у вас є можливість побути метеорологом. Та для цього вам потрібно буде уважно поглянути у вікно.

—    Яка зараз пора року? (осінь)
—    Який місяць? (вересень)
—    Яке число? (відповідь)
—    Тепло чи холодно надворі?
—    Який стан неба?
—    Яка температура повітря?
—    Чи були сьогодні протягом дня опади?
-         Молодці!
ІІ.   Актуалізація опорних знань.
•     Сьогодні дорогою до школи я бачив... (річку)
•     Біля школи росте... (кущ)
•     Нашу землю вдень освітлює... (сонце)
•     Уночі я бачила на небі... (місяць)
•     Ми п’ємо... (воду)
•     Риби живуть у... (воді)
•     Ми дихаємо... (повітрям)
На дошці — малюнки.


—    Як назвати одним словом усе, про що ви говорили? Де ми це зустрічаємо?
—    Так, навколо нас. Це і є природа.  А чи хотіли б ви здійснити подорож у той куточок природи, де ви відпочивали влітку? Яка природа вас там оточувала?
—    Що вивчає предмет природознавство? (навколишнє середовище)
-         —    Для чого людині потрібно знання про природу? (вона значно полегшує життя людині)

ІІІ.  Повідомлення теми і мети уроку.
—    Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що необхідно знати про природу. І  ви дізнаєтеся, що належить, а що не належить до природи, навчитеся розрізняти живу і неживу природу.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
—    Визирніть у вікно. Що ви там бачите? (Дерева, небо, хмари, дощ, земля тощо)
—    Подивіться на підвіконня в класі. Що бачите? (Кімнатні рослини)
-                Усе що нас оточує, ми називаємо тілами
—    Улітку ви купалися в річці, озері, деякі — в морі. Ви спостерігали дощ, веселку, дивилися на птахів. І ліс, і річка, і небо, і повітря, яким ми дихаємо, і вода, яку ми п’ємо, і дощ, і сніг — усе це природа. Не належить до природи лише те, що зроблено руками людини.
—    Порівняйте між собою Сонце, повітря, воду, птаха, рослини, каміння і велосипед, сукню, будинок, цеглу. Чим відрізняються ці групи предметів? (Сонце, повітря, вода, птах, рослини, каміння не зроблені руками людини, на відміну від велосипеда, сукні, будинку, цегли.)
—    Отже, нас оточує світ природи (сонце, вода, ґрунт, рослини, тварини), який не створений руками людини, і вироби (будинки, одяг, машини), які зроблені людиною.
Схема на дошці: 
-         Рослини, гриби, тварини, людина – це тіла живої природи.
                 - Чому?
-         Деякі тіла народжуються, живляться, дихають, ростуть,
                 дають потомство та відмирають рослини, тварини.
 - А от сонце, зорі, повітря, вода, каміння – це тіла неживої природи.Чому? (бо вини не народжуються, живляться, дихають, ростуть, дають потомство та відмирають)
- У чому полягає різниця між тілами природи, які ви побачили на зображенні?
(Одні з цих тіл живі, інші – неживі.)
- Живі тіла народжуються, живляться, дихають, ростуть, дають потомство та відмирають.
2.  Фізкультхвилинка
 - А зараз ми з вами трішки відпочинимо. Ставайте із-за парт.
 «Раз» – підняти руки вгору,
«Два» – натягнутися додолу,
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги.
«Три-чотири» – прямо стати,
Будемо знову починати.
- Молодці, сідайте.

3.  Робота з підручником. (с. 7)
3.1. Самостійна робота.
-  Розгорніть свої підручники на с. 7. Погляньте на перше зображення. Що ми тут бачимо? (як хлопчик йде до школи)
-  Так, наш Тарасик йде до школи, так як ви зранку. І у кожного з вас на парті є зелені та коричневі кружечки. І вам потрібно накрити зеленими кружечками тіла живої природи, що зустрічаються учневі по дорозі, а коричневими кружечками – тіла неживої природи.
-  Тож які тіла природи ви закрили зеленим кружечком? (квіти, дерева, клумбу, траву)
- А які тіла природи ви закрили зеленим кружечком? (річку, озерце, сонце)
3. 2 Робота в парах.
- Погляньте на наступне зображення, що тут зображено?(природу)
- По-детальніше розгляньте його зі своїм товаришем по парті та назвіть тіла живої та неживої природи.
- Назвіть тіла неживої природи. (Сонце, повітря, вода, ґрунт)
- Назвіть тіла живої природи. (Рослини, тварини і люди )
3.3. Фізкультхвилинка.
- Я називатиму тіла живої та неживої природи. Тіла неживої природи ловляться знизу оплесками долоньок. Тіла живої природи ловлять піднятими в гору руками та плесканням у долоні. (камінь, ромашка, вода, повітря)
V. Узагальнення й систематизація отриманих знань.
1. Гра «Що зайве?»
— Розгляньте малюнки на дошці. Який малюнок «зайвий»? Чому? (Лопата зайва, оскільки це — виріб людини, а решта — об’єкти природи.)


1.     Розв'язування логічних завдань «Що зайве? Чому?»
-         Діти, що зайве з цього переліку?
•     Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, карта. (карта, бо зроблене людськими руками)
•     Дуб, камінь, Сонце, повітря. (дуб, бо це жива природа)
•     Вітер, річка, білка, веселка, дощ. (білка, бо це тіло живої природи)
•     Вовк, лисиця, лікар, чашка, комар. ()лікар, бо він є людиною)
-         Молодці!

VІ. Підсумок уроку.
- Як називається все що оточує нас у природі? (тіла)
- Які бувають тіла? (природні і зроблені людськими руками)
- Як ви вважаєте, чому потрібно берегти тіла живої та неживої природи? (щоб їх зберегти)
- Як до них треба ставитись? (Бережно, лагідно, співчутливо) 
- отже, на сьогоднішньому уроці ми дізнаєтеся, що необхідно знати про природу і  що належить, а що не належить до природи, навчитлися розрізняти живу і неживу природу.


Немає коментарів:

Дописати коментар