неділя, 19 лютого 2017 р.

Конспект уроку з природознавства на тему " Для чого ми вивчаємо природознавство" 1 клас

Тема. Для чого ми вивчаємо природознавство
Мета: дати учням уявлення про природознавство; учити розповідати, що вивчає природознавство, ставити питання про природу; розвивати вміння працювати в парах і вести прості діалоги; виховувати інтерес до вивчення природи.
Обладнання: шишки, яблука, жолуді, плакат «Ромашка», плакат із поскладовою назвою предмета.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
I.                  Організаційний класу до уроку.
-            Здрастуйте, юні любителі природи! (Добрий день)
-         Я рада вас вітати на уроці, на якому ми дізнаємося багато цікавого і нового!
II. Повідомлення теми і мети уроку
-         Ми починаємо вивчати новий навчальний предмет.. Давайте спробуємо разом прочитати його назву по складах. (Діти читають з дошки: «При-ро-до-знав-ство».)
— Як ви вважаєте, що вивчає природознавство? (природу, навколишній світ, космос)
-         Так, тому на наших уроках ви маєте бути уважними і винахідливими, допитливими та працелюбними. Хто готовий почати працювати? Сядьте красиво. Молодці!

II.               Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1.     Розповідь учителя з елементами бесіди
-         Що для вас означає це слово?
-         З яких слів воно утворюється? (Утворюється з двох слів: «природа» і «знати»; означає «вивчати природу».)
-         Отже, природознавство — це сукупність певних знань про природу.
Знання про природу люди накопичували з давніх-давен і передавали з покоління в покоління. Без них вони просто не змогли б жити. Зоряне небо допомагало їм знайти дорогу в інші краї та повернутися додому. Знання про корисні копалини були потрібні для будівництва, виготовлення посуду та зброї, добування солі тощо. Можливість харчуватися давали знання про ґрунти, рослини та тварин. Знання про воду та вітер допомогли людям вести господарство (вітряки, млини), подорожувати (вітрильники) та ін.
-         Чи потрібні знання про природу людині сьогодні? (Так, потрібні.)
-         Так, дуже потрібні. Адже   ґрунти і рослини — для отримання високого урожаю пшениці, цукрових буряків, картоплі; природу — для використання сили води і вітру, атомної енергії та енергії Сонця на електростанціях;
-         А для чого людині потрібні знання про природу? (Знання про природу значно полегшують життя людині.)

2. Ознайомлення з підручником.
-  А тепер візьміть до рук підручник і розгляньте його.
-  Чим він розпочинається? Насамперед ви бачите обкладинку. Це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні вирізняє її з-поміж інших книжок.
-   Чи подобається вам малюнок на ній?
-   Підручник допоможе вам вивчати дивовижний світ природи. Зі сторінок підручника ви дізнаєтеся про неживу і живу природу, про те, чому потрібно її берегти. Ви дізнаєтеся також про рідний край і нашу  Батьківщину — Україну.
3.     Робота за підручником (с. 4–5)
-         Розгляньте малюнки на с. 4. Що зображено на малюнках? (місто і природу села)
-         Порівняйте їх. Що однакового ви побачили на малюнках? (Сонце,дерева, хмари, квіти)
-         Це — природа.  Що із зображеного зроблено людиною? (будинки, атобус, бруківка, фонтан)
-         На якому з малюнків зображена природа? (першому)
-          Усе, що оточує людину і не зроблено її руками, — це при рода.
-         Природа дуже різноманітна. Природою є Сонце і море, Місяць і зорі, рослини і тварини. Щоб не шкодити природі, зберігати багатство і красу природи, потрібно її знати і вивчати. У цьому вам допоможуть уроки природознавства. Ви будете досліджувати, вивчати природу, вчитися її розуміти.  Для роботи на уроках природознавства вам знадобляться різнокольорові кружечки і стрілочки.  Людину, яка вивчає природу, називають природодослідником, або натуралістом. Розгляньте малюнок на с. Чи знайомий вам цей пейзаж? (берег Криму)
-         Що на ньому зображено? (море, скелі, ліс, берег )
-   Назвіть те, що належить до природи. (море, дерева, скелі)
4. Фізкультхвилинка.
- А зараз ми з вами трішки відпочинимо. Ставайте із-за парт.
 «Раз» – підняти руки вгору,
«Два» – натягнутися додолу,
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги.
«Три-чотири» – прямо стати,
Будемо знову починати.
- Молодці, сідайте.
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань.
1.     Ознайомлення зі словами-помічниками
-         Діти, подивіться на дошку! Я принесла для вас квітку. Учитель дістає ромашку зі словами-помічниками.

-         Як називається ця квітка? (Ромашка)
-         Що незвичайного ви помітили в цій квітці? (На кожній пелюстці написано слово.)
-         Ці слова-помічники допоможуть вам ставити запитання.
2.     Робота в парах
-         На партах у вас багато цікавих предметів. (У кожного учня на парті лежить певний предмет: шишки, овочі, фрукти, іграшки — птахи, тварини.)
-         Розгляньте предмети і поставте одне одному запитання. У цьому вам допоможуть слова-помічники.
-   Хто спробує поставити запитання мені? (Учні ставлять запитання вчителеві.)
V. Підсумок уроку
- Який предмет ми почали сьогодні вивчати? (природознавство)
-         Про що ви дізнаєтеся на уроках природознавства? (знання про природу)
-         Що таке природа? Наведіть приклади. (Це те, що не створено руками людини. Дерева, море.)
-         Для чого людині потрібні знання про природу? (вона значно полегшує життя людині)
-         Як називають людину, яка вивчає природу? (натураліст)
-         Дітки, ви на цьому уроці гарно попрацювали, якщо ви будете так і надалі працювати, то ви станете справжніми натуралістами.

-         До побачення! (До побачення)

Немає коментарів:

Дописати коментар