Тема.
Режим дня.
Мета:
ознайомити учнів з поняттям «режим дня», довести необхідність його дотримання;
розвивати санiтарно-гiгiєнiчнi навички:
вмиватися, загартовуватися, дотримуватися чистоти тiла;
виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.
Обладнання: сюжетні
малюнки, що відображають основні моментирежиму дня; мило, зубна щітка, рушник,
відеофільму
«Комплекс вправ ранкової гімнастики, плакат правил.
Хід заняття
І.
Організація класу до роботи.
- Спiває дзвiнко й весело,
Дзвенить на все село
Наш металевий коник.
Ви взнали, що це? (дзвоник)
— Куди кличе вас дзвоник? Кому i що вiн сповiщає? (кличе нас на урок)
Дзвенить на все село
Наш металевий коник.
Ви взнали, що це? (дзвоник)
— Куди кличе вас дзвоник? Кому i що вiн сповiщає? (кличе нас на урок)
- сьогодні ми з вами поговоримо
про режим дня, який ви повинні дотримуватись.
ІІ. Основна частина.
1.
Розповiдь учителя
— 1 вересня ви одразу подорослiшали на один рiк. Вам подобається ваша
школа, вчителi, уроки?
-
Проте, виникають i труднощi. Iнколи так
хочеться погратись, просто побiгати. Але цього не можна. Потрiбно уважно
слухати пояснення вчителя, писати або читати.
Пiсля урокiв ви приходите додому. Хочеться подивитися телевiзор,
погратись, але потрiбно вивчити вiрш чи прочитати книгу. І нерiдко буває так,
що ви не встигаєте. Як же бути? Як встигнути все зробити? Правильно розподiлити свiй час вам допоможе режим дня.
Якщо ви будете дотримуватися розпорядку
дня — спати, їсти гуляти, читати, готувати уроки завжди в один i той же час,—
вашому органiзмовi буде легко працювати, i ви почуватимете себе здоровими та
бадьорими
1. Робота
над віршем.
Галя – Невстигаля
- Галю, вставай, умивайся
Та швидше до столу!
- Галю, мерщій убирайся,
Бо спізнишся в школу!
Галя вилежує, ніжиться і позіхає,
Довго з портфелем вовтузиться
І – не встигає.
В школі дзвінок продзвенів
І давно почалися уроки.
А коридором – чиї то? –
Лунають поспішливі кроки.
Клас уже знає:
Це знову спізнилася Галя.
Ні, недаремно прозвали
Її Невстигаля.
(О.Орач)
- Як ви гадаєте, чому Галя завжди спізнювалася? (вона лінива, вилежує, ніжиться і позіхає)
- Чи можна їй допомогти? Як саме? (дотримуватись режиму дня)
- Розкажіть, як ви збираєтеся до школи? Що ви робите, коли
Вас розбудять? Чи відразу встаєте з ліжка? Чи робите зарядку?
Чи встигаєте поснідати?
- Чи допомагає вам хтось збиратися до школи?
- Коли ви складаєте у портфель необхідні речі: вранці чи ввечері?
Галя – Невстигаля
- Галю, вставай, умивайся
Та швидше до столу!
- Галю, мерщій убирайся,
Бо спізнишся в школу!
Галя вилежує, ніжиться і позіхає,
Довго з портфелем вовтузиться
І – не встигає.
В школі дзвінок продзвенів
І давно почалися уроки.
А коридором – чиї то? –
Лунають поспішливі кроки.
Клас уже знає:
Це знову спізнилася Галя.
Ні, недаремно прозвали
Її Невстигаля.
(О.Орач)
- Як ви гадаєте, чому Галя завжди спізнювалася? (вона лінива, вилежує, ніжиться і позіхає)
- Чи можна їй допомогти? Як саме? (дотримуватись режиму дня)
- Розкажіть, як ви збираєтеся до школи? Що ви робите, коли
Вас розбудять? Чи відразу встаєте з ліжка? Чи робите зарядку?
Чи встигаєте поснідати?
- Чи допомагає вам хтось збиратися до школи?
- Коли ви складаєте у портфель необхідні речі: вранці чи ввечері?
- Діти. Для того, щоб людина була
завжди охайною, все встигала зробити, не спізнювалася на заняття, на роботу,
вона повинна дотримуватися режиму дня. Ви вже школярі, а в школярів є свій
режим дня. Зараз ми всі разом спробуємо його скласти ( перелік дітьми основних
моментів режиму дня).
3. Гра « Плутанина».
3. Гра « Плутанина».
-
Діти , зараз ми з вами пограємо у гру. Для цього
нам потрібнві ці картинки, що тут зображено?
-
Ви повинні розмістити сюжетні малюнки, що
відображають основні моменти режиму дня, в певній послідовності.
-
4
Фізкультхвилинка.
- Щось не хочеться сидіти
- Щось не хочеться сидіти
Треба трішки відпочити.
Руки за голову ставимо сміло
І повертаємось вправо, вліво:
Двічі наліво, двічі направо –
Зробимо чітко, діти, цю вправу.
Двічі наліво, двічі направо –
Будемо мати гарну поставу.
І повертаємось вправо, вліво:
Двічі наліво, двічі направо –
Зробимо чітко, діти, цю вправу.
Двічі наліво, двічі направо –
Будемо мати гарну поставу.
Сідайте.
5. Твоє робоче мiсце вдома
5. Твоє робоче мiсце вдома
— Як ви
розумiєте прислiв’я: «Потрiбну рiч далеко не клади»?
Щоб
потрiбна рiч завжди була пiд рукою, потрiбно виконувати наступнi правила.
•
Домовся з батьками про свiй постiйний робочий куточок. Обладнай його. Столик
постав бiля вiкна.
• На
столi розташуй речi так, щоб вони не заважали тобi пiд час пiдготовки до
урокiв.
• Книжки
склади окремо. Якщо є поличка, прикрiпи її бiля столу i поклади туди книжки.
• Зошити
складай в папку.
• Ручки,
олiвцi, гумку тримай в пеналi.
• Одяг
та взуття теж повиннi мати своє мiсце. Якщо верхнiй одяг вологий, необхiдно
його просушити на спинцi стiльчика бiля батареї.
•
Черевики теж тримай у вiдповiдному мiсцi. Завчасно їх просуши i почисти щiткою.
• Сам
складай на своє мiсце iграшки.
• На
твоєму робочому мiсцi завжди повинен бути порядок.
6. Розучування комплексу вправ ранкової гімнастики (5 – 6 вправ).
(перегляд відеофільму
«Комплекс вправ ранкової гімнастики»)
7. Тематичне малювання: «Мій ранок». Конкурс малюнків
7. Тематичне малювання: «Мій ранок». Конкурс малюнків
-
У кожного в вас на парті є листочок і олівці. Вам
потрібно зобразити свій ранок.
ІІІ. Підсумок заняття.
- Що нового довідалися?
- Які правила взяв для себе?
- Що ви взяли для себе з цієї
виховної години?
- я думаю, що сьогодні ви
зрозуміли усю важливість і користь дотримання режиму дня, і будете
дотримуватись правил, які ми щойно розглянути. До побачення.
Немає коментарів:
Дописати коментар